Ukázka pískování

Mezi nejznámější a nejefektivnější metody úpravy kovů a dalších materiálů patří tryskání, neboli pískování – otryskávání je prováděno proudem písku (nebo jiného abrazivního materiálu), který je poháněn stlačeným vzduchem. Tudíž pískování neodmyslitelně patří potřeba výkonného kompresoru, bez kterého se při práci jak s injektorovou nebo tlakovou kabinou neobejdete.

Pro práci v uzavřeném prostoru, jako je například pískovací box se doporučuje používat kvalitní abrazivní materiál – jako je například korund, ocelová drť a podobně, tento materiál lze poté použít opakovaně. Avšak ne každé abrazivum se hodí pro všechny pískovačky a už vůbec ne pro každý povrch (například ocelová drť není vhodná pro injektorové pískovačky a měkké povrchy, protože by došlo k jejich poškození). Dá se říct, že výběr správného abrazivního materiálu je více než polovina úspěchu pískování. Pro velmi jemné práce se doporučuje především organické abrazivum, a to například drť skořápek vlašských ořechů, kukuřičný granulát, skořápky vajíček a další.

stažený soubor (7)20191221_11170920191221_092550

Co vše lze pískovat?

Může se zdát, že se pomocí pískování odstraňuje pouze rez z kovových předmětů, ale není tomu tak. Pískování je možné použít na všechny známé materiály, jako je – dřevo, sklo, plast, minerální stavební materiály a mnoho dalšího. Pomocí pískování můžeme připravit povrch před lakováním, ale také ho využít na konečnou úpravu předmětu jako je třeba matování skla nebo nerezu.

20191223_14102020191229_152855

 

Ukázka pískování dílů - odstranění rzi v našem pískovacím boxu Procarosa PROFI990

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.