]

Ochranný odrezovač PROCAROSA FOS P171 - s fosfátovou ochranou

 
Výhodná cena Efekt lupa
 • 1 z 2
 

Koncentrát obsahující organické složky k vázání rzi tak, že zastavuje korozi a vytváří ochranný bezoplachový povlak.

 • Objem kanystru: 20 l
Dostupnost Na externím skladě
Cena 4 308 Kč včetně DPH
3 560 Kč    
Kód produktu P171
Značka Procarosa
Kategorie antikorozní
 

POPIS

Průzračná kapalina (koncentrát) obsahující organické složky k vázání rzi tak, že zastavuje korozi a vytváří ochranný bezoplachový povlak s fosfatizačním a odmašťujícím účinkem. Fosfátový odrezovač je ideální k čistění, odmaštění, pasivaci rzi na zrezivělých místech . Ochranný povlak silně zesiluje obranyschopnost ostatních kovů (železo, litina) vůči následné korozi současně s následnými povrchovými úpravami či nátěry. Produkt je možno použít pro vnitřní i venkovní účely. Nahrazuje žíravé, toxické, dráždivé, zdraví škodlivé vodné roztoky a chlorované uhlovodíky. Nenarušuje těsnění, NBR a silikonové O-kroužky, gumu a většinu plastických hmot. Lze použít natíráním, nízkotlakým stříkáním, vysokotlakým stříkáním či ponorem. Koncentrát je bez zápachu a biologicky odbouratelný.

DÁVKOVÁNÍ

Před použitím vyzkoušejte na malé ploše. Vzhledem k široké škále povrchů doporučujeme před vlastní aplikací provést TEST na kompatibilitu povrchové úpravy. Koncentrát se ředí dle typu a síly znečištění 1:1 až 1:20 s teplou nebo studenou vodou.

Nezkorodované povrchy: 1:5 až 1:20

Čerstvě pozinkované povrchy: 1:1 až 1:3

Zkorodované povrchy: 1:3 až 1:10


APLIKACE
 

Primární: nízkotlakým / vysokotlakým stříkáním, Sekundární: natíráním, Vedlejší: ponorem

Před použitím čtěte bezpečnostní listy!

 

Orientační aplikace na NEZKORODOVANÉ povrchy:

Aplikace nízkotlakým stříkáním:

Produkt nařeďte v poměru 1:5 až 1:20 s teplou nebo studenou vodou dle míry a charakteru znečištění a následně nalijte do postřikovače. Aplikujte stejnoměrně na celý znečištěný povrch. Nečistoty, které se uvolní, můžete setřít mikrovláknem. Nechte dobře uschnout. Pokud se jedná o větší znečištění, postup opakujte.

Aplikace vysokotlakým stříkáním (nejúčinnější):

Produkt použijte koncentrovaný, můžete jej použít jako přísadu do vysokotlakých zařízení, a to buďto s ohřevem, nebo bez ohřevu. V tomto případě je možné využít všechny funkce produktu – jednou činností povrch odmastíte, zároveň dojde k pasivaci zrezavělých povrchů a u hliníkových nebo pozinkovaných povrchů navíc působí jako ochrana. Po zaschnutí by měl být povrch odmaštěn na méně než 38Dn, případně nastavte na vysokotlakém zařízení ředění, aby tomu tak po zaschnutí bylo (zvyšte množství přisávaného produktu pro dosažení požadovaného efektu). Zvýšení celkového účinku produktu docílíte použitím teplé vody (cca 70 až 95 °C). Aby se vytvořila ochranná vrstva, měla by být teplota cca 90 °C. V případě nižších teplot nemusí být fosfátová vrstva dostatečně homogenní a plynulá. Po aplikaci nechte dobře zaschnout.

Aplikace natíráním:

Produkt použijte zředěný v poměru 1:5 až 1:20 s teplou nebo studenou vodou dle míry a charakteru znečištění. Poté natřete znečištěný povrch válečkem nebo štětcem a uvolněné nečistoty můžete setřít mikrovláknem. Povrch nechte dobře uschnout. V případě většího znečištění postup opakujte.

 

Orientační aplikace na ČERSTVĚ POZINKOVANÉ povrchy:

Aplikace nízkotlakým stříkáním:

Povrch, na který se bude aplikovat, by již měl být odmaštěn produktem Antikorozní odmašťovač PROCAROSA P161 dle druhu povrchu! Pokud se potřebujete poradit, kontaktujte nás. Produkt použijte koncentrovaný nebo zředěný v poměru 1:1 až 1:3 s teplou nebo studenou vodou v závislosti na charakteru a míře znečištění a nalijte do postřikovače. Aplikujte rovnoměrně na znečištěný povrch a nechte dobře zaschnout. Při tomto použití působí produkt pouze jako ochrana (primer). Pokud se jedná o větší znečištění, můžete postup opakovat. Po zaschnutí by se měl se na zářivých plochách pozinkované vrstvy vytvořit matný povrch.

Aplikace vysokotlakým stříkáním (nejúčinnější):

Produkt použijte koncentrovaný, můžete jej použít jako přísadu do vysokotlakých zařízení, a to buďto s ohřevem, nebo bez ohřevu. V tomto případě je možné využít všechny funkce produktu – jednou činností povrch odmastíte, zároveň dojde k pasivaci zrezavělých povrchů a u hliníkových nebo pozinkovaných povrchů navíc působí jako ochrana. Na lesklých plochách by se měl po zaschnutí vytvořit matný povrch. Pokud tomu tak není, nastavte na vysokotlakém zařízení správně ředění (zvyšte množství přisávaného produktu), dokud nebude docíleno požadovaného efektu. Pro zvýšení celkového účinku doporučujeme použít teplou vodu cca 70 °C. Po aplikování nechte dobře zaschnout.

 Aplikace natíráním:

Produkt použijte koncentrovaný nebo zředěný v poměru 1:5 až 1:20 s teplou nebo studenou vodou dle míry a charakteru znečištění. Poté natřete znečištěný povrch válečkem nebo štětcem a uvolněné nečistoty můžete setřít mikrovláknem. Povrch nechte dobře uschnout. V případě většího znečištění postup opakujte. Na zářivých plochách vrstvy by se měl po zaschnutí vytvořit matný povrch.

 

Orientační aplikace na ZKORODOVANÉ povrchy:

Aplikace nízkotlakým stříkáním:

Před použitím je nutné, aby byl povrch očištěn a odmaštěn od volné rzi. Produkt použijte zředěný v poměru 1:5 až 1:10 podle míry koroze s teplou nebo studenou vodou. Dejte do postřikovače a aplikujte rovnoměrně na celý povrch. Po zaschnutí se musí na zkorodovaných plochách vytvořit bílý film. Nechte dobře zaschnout. Pokud se bílý film nevytvoří, zvyšte koncentraci. Na nezkorodovaných plochách se bílý film nevytvoří.

Aplikace vysokotlakým stříkáním (nejúčinnější):

Produkt použijte koncentrovaný, můžete jej použít jako přísadu do vysokotlakých zařízení, a to buďto s ohřevem, nebo bez ohřevu. Jednou činností produkt odmastíte a zároveň dojde k pasivaci zkorodovaného povrchu. Pro zvýšení celkového účinku doporučujeme použít teplou vodu cca 70 °C. Po aplikování nechte dobře zaschnout. Na zkorodovaných plochách by se měl po zaschnutí vytvořit bílý film. Pokud tomu tak není, nastavte na vysokotlakém zařízení správně ředění (zvyšte množství přisávaného produktu), dokud nebude docíleno požadovaného efektu. Na nezkorodovaných plochách se bílý film nevytvoří.

Aplikace natíráním:

Zkorodovaný povrch nejprve očistěte od volné rzi drátěným kartáčkem. V případě, že je potřeba povrch nejprve odmastit, dobře jej umyjte produktem PROCAROSA FOS P171 zředěným v poměru 1:3 s teplou vodou a uvolněnou mastnotu setřete mikrovláknem. Poté použijte opět produkt PROCAROSA FOS P171 zředěný v poměru 1:5 až 1:10 s teplou či studenou vodou dle stupně koroze a naneste jej válečkem nebo štětcem. Povrch nechte dobře uschnout. Po zaschnutí se musí na zkorodovaných plochách vytvořit bílý film. Pokud se bílý film nevytvoří, zvyšte koncentraci. Na nezkorodovaných plochách se bílý film nevytvoří.

Aplikace ponorem:

Při této aplikace je možno dosáhnout odmaštění a pasivace rzi při jedné činnosti. Připravte si roztok produktu PROCAROSA FOS P171 zředěného v poměru 1:5 s teplou vodou, zkorodované díly do něho ponořte a nechte působit cca 15 minut. Použitím teplé vody cca 70 až 80 °C dojde k výraznému zvýšení odmašťujícího i pasivačního účinku. Na zkorodovaných plochách se po zaschnutí musí vytvořit bílý film. Pokud se bílý film nevytvoří, zvyšte koncentraci pro dosažení požadovaného účinku. Na nezkorodovaných plochách se bílý film nevytvoří.

Uvedené hodnoty jsou průměrné a nepředstavují specifikaci.

 

VHODNÉ PRO

 • pozinkované kovové konstrukce
 • součástky, díly a jiné části

 

ODSTRAŇUJE

 • odstranění stávající rzi
 • znečištění všeho druhu

 

 SPECIÁLNÍ VLASTNOSTI

 • chemicky zastavuje korozi
 • chrání povrch před korozí
 • čistí, odmašťuje a pasivuje rez na zrezivělých místech 
 • výrazně prodlužuje životnost materiálů a zvyšuje přilnutí barev
 • snižuje povrchové napětí
 • nahrazuje toxické, žíravé, zdraví škodlivé produkty
 • nenarušuje těsnění, NBR a silikonové O-kroužky, gumu a většinu plastických hmot
 • produkt je možno použít pro vnitřní i venkovní účely
 • bez zápachu
 • biologicky odbouratelný

 

Dostupná balení: kanystr 20 l, sud 220 l, IBC 1000 l

 

Zboží vám pečlivě zabalíme a zašleme přepravní službou PPL. Přepravní společností doručujeme po celé ČR a SR doprava_balíky8

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: