JAK ODSTRANIT BARVU Z TRÁMŮ

Záměrem odstranění barvy z trámu je renovace a návrat k přírodnímu materiálu. Vše, co potřebujete znát k odstranění barvy nebo laku z dřevěných trámů najdete zde.

Naše čistící metody odstraňují nátěry, které skrývají přírodní tvrdé dřevo. Odstraněním bílé či černé barvy z trámů docílíte toho, že bude místnost lehčí, prostornější a čerstvější.

Jak odstranit barvu z trámu
Prvním krokem k odstranění černé barvy z trámů je znát přibližné rozměry trámu, které budou potřeba k práci.

K odstranění barvy můžeme použít drcené sklo (skleněnou balotinu) nebo hydrogenuhličitan sodný. Díky těmto metodám odhalíme pravou krásu dřeva, která je skryta po barvou. Doporučujeme spíše metodu drceného skla, které má lepší konečný výsledek na povrchu. Lepšího výsledku je docíleno, protože drcené sklo odstraňuje povlaky barvy mnohem rychleji. U obou metod je potřeba zvyšovat a snižovat tlak vzduchu podle potřeby, abychom předešli i sebemenšímu poškození.

pískování trámů2

Jaký je nejlepší čas pro odstranění barvy?
Nejlepší čas k renovaci či odstranění barvy je v době, kdy je místnost prázdná a neobydlená.

Doporučujeme, aby byly trámy vyčištěny, pokud možno těsně před procesem obnovy. Tato práce je hlučná a vzniká při ní spousta prachu. Prach je jemný a lehký a usadí se cca po dnu či více dnech.

Dále je také možné provést renovaci v místnosti, která je obydlená. Z místnosti by měl být vystěhován veškerý nábytek, který lze odnést. Pokud máte koberce, raději je přikryjte. Také zakryjte předměty a nábytek, který nejste schopni odstranit. A samozřejmě pokryjeme vchody páskou.

pískování trámů3

Jaké typy trámu lze vyčistit?
Nejlepší výsledky pocházejí z čištění tvrdšího dřeva jako je dub a jilm.

Měkké dřevěné trámy, jako je borovice, lze čistit při nízkém tlaku. S měkkým dřevem je větší pravděpodobnost, že by povrch mohl trvale změnit barvu dřeva.

Vhodné mobilní pískovací zařízení:

Tryskací set BlastRazor Z-200 RCS

Vhodná abraziva:

Skleněná balotina

Hydrogenuhličitan sodný