METODY TRYSKÁNÍ PRO LETECKÉ PROJEKTY

Tento článek je určen pro všechny letecké nadšence! Jistě jste si všimli, že se dají obnovit automobily, kola, lodě i budovy. Zde najdete metody, jak obnovit, vyčistit a zrestaurovat letouny.

Metoda tryskání sodou je vynikající způsob čištění všech druhů letových prostředků vzhledem k minimálnímu riziku poškození teplem.

letadla 2

Jaké typy letadel jde obnovit?

Obvykle je pískování používáno na jednomotorových či dvoumotorových letounech, které vyžadují holé kovové nebo laminátové čištění. Většina letounů, kteří jsou obnovováni, mají pevná křídla, ale určitě se dá pracovat i na vrtulnících.

Které metody čištění jsou nejužitečnější pro letecké projekty?
Tryskání sodou je nad rámec nejužitečnější způsob čištění povrchových úprav z karoserie letounu a komponentů. Použití jiných metod tryskání může vést k riziku poškození tenkého plechu nebo dokonce poškození uvnitř konstrukce letadla. Tryskání sodou je jedním z nejjemnějších metod tryskání kolem a je neuvěřitelně univerzální pro většinu typů obnovy vozidel.

pískování letadel

Ocel, hliník a sklolaminát jsou běžně materiály v leteckém průmyslu, které lze bezpečně čistit tryskáním sodou. Obecně se soda používá k čištění trupů, křídel, kokpitů a podvozkových ploch.

Nedoporučujeme čištění vrtulí nebo lopatek rotoru. Čištění sodou je velmi jemné a je nepravděpodobné, že by způsobilo problém, ale vzhledem k velmi malé šanci na poškození nebo oslabení bychom to raději neriskovali!

letadla

Kde provést čištění?
Čištění se většinou provádí v účelové kabině na tryskání sodou. Větší projekty je možné provádět nejlépe venku v odlehlé oblasti. Například se dá skvěle pracovat za hangáry na tichých letištích. Samozřejmě se svolením majitele letiště.

Rady pro čištění letadel
Pokud hodláte letadlo po otryská
natírat, uvědomte si, že proces čištění zanechává jemnou vrstvu uložených krystalů sody na vyčištěném povrchu. Tato vrstva musí být omyta vodou před nanesením barvy, jinak správně nepřilne k povrchu.

Pokud hodláte vyčistit vnitřní součásti motoru nebo mechanických částí, doporučujeme, aby byly také vyčištěny sodou. Pokud budete omývat kovy, které jsou náchylné ke korozi, vždy nezapomeňte okamžitě důkladně vysušit.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.