]

PÍSKOVÁNÍ PLASTŮ

Chcete Vašemu plastovému zašlému předmětu navrátit jeho bývalý vzhled? Nebo chcete čistit plastové obrobky v průmyslové výrobě? Vše je možné pouze s drobnými odlišnostmi od pískovaní jiných běžnějších materiálů.  

Proč se pískují plasty? Ani plastové povrchy se nevyhnou destrukci, tak jako každé jiné. Především jim vadí povětrnostní vlivy a sluneční záření. Všichni známe například zašlé, bílé, zahradí židle. Ale pískovaní plastů není pouze o pískování zahradního nábytku. Své využití může najít i třeba v průmyslu při sériové výrobě na odstraňování nedostatků z výroby, nebo jako příprava povrchu na další povrchovou úpravu. 

plast_1

Postup při pískování plastů je velice podobný jako například u pískování dřeva. Důležité je to, co od pískování očekáváte. Jestli se jedná pouze o renovaci nebo odstranění starého nátěru, tak potom není zapotřebí hrubé abrazivo. U plastů se mnohdy potkáme s normálním PVC, které je relativně měkčí -> zde je potom podobnost s dřevěným povrchem. Důležité je postupovat pomalu – postupně. Na začátku použit jemnější abrazivo a menší tlak. Následně případně zvyšovat. 

Jaké abrazivo použít? U pískování plastových povrchů, a především na jejich drobné dočišťování se mnohdy používá abrazivo – Skleněná balotina, nebo Soda bicarbona. Tyto abraziva budou na povrchu vytvářet jemnou strukturu a budou mít spíše čistící funkci. V případě, že by se jednalo například o tvrdší materiál nebo větší plochu kterou by chtěl zákazník hodně zmatnit (vytvořit hrubší strukturu) dalo by se laborovat s různou hrubostí třeba Přírodního korundu.

U strojů je výběr jednoduchý. Vybírejte podle četnosti používání. Volte pak řadu Premium nebo Profi a podle velikosti předmětů vybírejte pískovací box nebo mobilní pískovací zařízení.

Náš TIP pískovací box Procarosa Profi 420, nebo mobilní pískovací zařízení Procarosa Profi 20.