Jak vybrat infrazářič na vysoušení laků

 

Jak vybrat infrazářič na vysoušení laků:

Hledáte a zvažujete pořízení vysoušeče laků do své provozovny? Jestli ano, tak se vám v níže uvedeném článku pokusíme poskytnout pár užitečných rad, jak správně nebo podle jakých parametrů se dá infračervený zářič hledat.

Infrazářičů na vysoušení laků je dnes na trhu nespočet. Prodávají se v různých kvalitách, v různých technických řešeních a v různých cenových hladinách.

 

Proč se ceny tolik liší?

Proč se ceny u těchto produktů tak hodně liší i přesto, že se jedná na první pohled o podobné výrobky? V tomto segmentu se může cena na běžném zářiči lišit až o 200 % průměrné prodejní ceny. To je ohromný rozdíl, který nemusí být vždy znát na funkci nebo kvalitě výrobků. Mnohdy se jedná pouze o doplácení známé značky. Proto jsme v této kategorii přístrojů na vysoušení laků udělali hodně práce za vás. Podařilo se nám probojovat ohromným množstvím výrobců ke kvalitně zajímavým a spolehlivým dodavatelům, kteří mají produkty s dobrou funkcionalitou a za rozumné peníze. Tyto výrobky najdete v kategorii INFRAZÁŘIČE.Rozdělení infrazářičů:

Jako základní a jednoduché rozdělení zářičů slouží počet trubic neboli počet zářičů. To je přímo úměrné ploše, kterou dokážete rovnoměrně a účinně zahřát. Jedná se o údaj, který se v popisu produktu vždy uvádí jako rozměr plochy v cm. Infrazářiče se dělají s jedním až šesti zářiči. Proto je nutné před pořízením tohoto vybavení důkladně zvážit na jaké ploše budete vysoušení využívat. Podle toho pak zvolit nejmenší modely s jedním nebo naopak největší modely s šesti reflektory. Při velké ploše se využívají i zářiče ve větším počtu.

Dalším základním rozdělením jsou dané funkce jako například: automatické snímače teploty, pulsní ultrazvukové sušení, automatická oblast proti přetížení, automatický snímač vzdálenosti od sušené plochy nebo třeba nezávislé ovládání a regulování jednotlivých zářičů. To vše jsou funkce, které dnes mají moderní vysoušecí zařízení. Všechny funkce nemusí každý zákazník vždy využívat a proto není třeba připlácet za dražší model. Proto vhodný výběr konzultujte s našima pracovníky.K čemu jsou infračervené lampy vůbec dobré?

Hodí se téměř ke každému lakování. Pomocí infračervené lampy dokáže obsluha urychlit a stabilizovat proces schnutí nátěrové vrstvy na jakémkoliv předmětu. Mimo stabilizování celého postupu ušetříte i čas na vytvrdnutí laku a zkrátí se vám tak celková doba strávená na zakázce.

Vhodné je bezesporu také využít infrazářiče do méně zateplené haly nebo dílny, kde mohou být v zimním období nižší teploty. Pomocí zářičů tyto rozdíly vyrovnáte a umožníte tak laku správně vytvrdnout. 

 

                     273273-1