]

Dílenská chemie Procarosa

 

Myšlenka, která dala vzniknout našemu novému produktu, a to průmyslovým čističům Procarosa, se rodila sice dlouho, ale nakonec se podařilo vyvinout produkty podle našich představ. Po letech zkušeností s prodejem dílenské chemie, ať už sudové, nebo kanystrové od různých výrobců, se nám podařilo připravit portfolio vybraných kapalin na široké použití pod naší značkou Procarosa. Naše snaha byla poučit se z téměř desetileté praxe v tomto oboru a vyselektovat ty nejzajímavější vlastnosti produktů, s kterými jsme měli možnost pracovat a byly na českém trhu k dispozici. 

Hlavní stavební kameny dílenské chemie Procarosa jsou tři. 

  1. Využíváme výhradně české know-how.
  2. Jsme neústupní ve zdroji přísad. Zde se snažíme vyhnout dodávkám přísad ze zemí třetího světa. V tomto oboru je hůře měřitelná a viditelná kvalita, a proto vsázíme výhradně na subdodavatele z EU.  
  3. Třetím stavebním kamenem je náš přístup ke snadné odbouratelnosti a ekologii chemie. V této době je na tuto stránku kladený důraz více než kdy dříve, a i my jsme rádi, že můžeme tento postoj podpořit. Také věříme, že lehce odbouratelné kapaliny budou něčím, s čím se ve výrobě budou rádi prezentovat i naši zákazníci.  

 

Příprava produktového portfolia byla složitá, ale netrvalo nám dlouho pochopit, že se především v tomto oboru průmyslové chemie bude jednat o celoživotní učení, vývoj a inovace. Do startu jsme vstoupili s moderními produkty, které splňují veškeré ekologické požadavky 21. století, jsou velice snadno odbouratelné, mají ochranné vlastnosti, ale zároveň dokáží být velice silné a účinné. Toho všeho se nám daří docílit pomocí moderních nanotechnologií a moderních postupů ve výrobě. 

Použití a zaměření dílenské chemie Procarosa

Naše produkty v dílenské chemii máme zaměřené primárně na čištění většiny používaných povrchů. V našem hledáčku je také práce se rzí a její prevencí. V neposlední řadě jsou některé produktové řady čističů vybaveny nanotechnologií, která se zaměřuje nejen na čištění, ale na ekologickou stránku věci a případnou ochranu. Všeobecně se dá říci, že s naší chemií vyčistíte citlivé, jemně znečištěné povrchy, až po extrémně zašlé nečistoty a mastnoty v průmyslu. Následně dokážete povrch ochránit a i vyčistit rez. 

Rozdělení první řady chemie Procarosa je jednoduché: 

Červená řada Průmyslový čistič bez výraznějšího pěnění, nejsilnější řada vhodná na prudké odmašťování a čištění s menším ohledem na šetrnost a následné ochraně materiálů.

Zelená řada Pěnivé čisticí a odmašťovací kapaliny na širší použití s ohledem na šetrnost k materiálům a jejich následné nano ochraně.

Žlutá řadaNepěnivé čistící a odmašťovací kapaliny na širší použití s ohledem na šetrnost k materiálům a jejich následné nano ochraně.

Fialová řada – Kapaliny určené na ultrazvukové a strojní použití.

Hnědá řada – Kapaliny zaměřené na boj se rzí. Odrezovací vlastnosti, ochranné fosfátové povlaky, antikorozní vlastnosti.

Druhé rozdělení v barevných řadách je vždy podle podnázvu, který určuje kapalinám jejich přesnější použití. Například kapaliny z červené řady:

 

V případě, že si nebudete vědět rady s vhodným výběrem, tak se na nás neváhejte obrátit.  Tel. č. +420 602 287 222 nebo  info@procarosa.cz.  Při aplikaci kapaliny vždy zkoušejte na testovacím vzorku, kde zjistíte jeho snášenlivost na dané látky.