]

Jak se používá / jak funguje nůžkový překlápěcí zvedák

 

Nůžkový překlápěcí zvedák je rozhodně zajímavou možností, jak zvedat téměř plnohodnotně automobil za rozumné provozní a pořizovací náklady.  

Faktem je, že v této době je celá řada zvedáků, které je možné použít pro podobné účely. V nabídce máme například nůžkové zvedáky s hydraulickým pohonem - mobilní. Pokud ale hledáte lehký nenáročný zvedák, pak bude překlápěcí konstrukce zvedáku přímo pro vás. U zvedáku je nutné akceptovat jeho cenu. Jedná se o zvedák, který je skutečně vyroben a patentován v ČR! U takto odlehčené konstrukce je nezbytně nutné dbát na kvalitu použitých materiálů a samotné zpracování, svárů, převodovky a ostatního. 

Zvedák byl původně konstruován na montáž a demontáž výfuků. Postupem času zákazníci začali tento zvedák vyhledávat a nacházeli mu nejrůznější využití. Momentálně máme nejvíce zákazníků z řad autodílen, pneuservisů, autosalonů, autolakoven, detailerů, autobazarů a podobných. 

 foto1-nuzkovy-preklapeci-zvedak-procarosa-3000_2

 

Výhody a nevýhody této konstrukce v bodech: 

 

+ nízká hmotnost zvedáku 

+ téměř žádná náročnost na údržbu nebo revize zvedacího zařízení 

+ možnost překlopení vozu na jednu stranu 

+ externí pohon ve formě vrtačky 

+ na zvedáku lze mýt a lakovat podvozky, je odolný proti vodě 

+ možnost provozu v mrazu 

 

- menší zdvih zvedáku 

- nemožné zaaretovat vůz do roviny na zvedáku (pouze s využitím podpěr)

- veliké nároky na sílu vrtačky 

- nelze “zapackovat" všechny vozy

- možnost překlopení vozu na jednu stranu 

 foto12-nuzkovy-preklapeci-zvedak-procarosa-3000

Postup při zvedání vozu je banální. Zvedák nasuneme pod vůz tak, aby byly ližiny vodorovně s prahy auta. Rozteč ližin přizpůsobíme prahům vozu. Následně zasuneme vrtačku s adaptérem do převodovky zvedáku a začneme zvedat. V průběhu zdvihu je dobré ještě jednou překontrolovat správné usazení prahů. Při docílení plánovaného zdvihu zajistíme zvedák kolíčkem na bezpečnostní tyči. Jestli se Vám podařilo trefit těžiště vozu, bude se Vám dařit auto pohodlně překlápět. Na ukázku pro Vás máme video zvedání. V případě zajmu a našich časových možností zajišťujeme také předváděcí akce se zvedákem přímo u zákazníka.   

 

Parametry zvedáku: 

Nosnost zvedáku [kg]

3000

Maximální zdvih [mm]

600

Rychlost zdvižení [s]

25 - 30

Šířka ližin [mm]

1300 - 1650

Rozměry zvedáku [mm]

1635 x 1300 x 115

Hmotnost [kg]

45