Metody tryskání pro letecké projekty

letadla 2

Tento článek je určen všem leteckým nadšencům! Jistě jste si všimli, že se dají obnovit automobily, kola, lodě i budovy. Zde se dozvíte, jak lze restaurovat, čistit a renovovat letadla.

Metoda tryskání sodou je vynikajícím způsobem čištění všech typů letových prostředků vzhledem k minimálnímu riziku poškození teplem.

 

Jaké typy letadel lze obnovit?

Pískování se obvykle používá u jednomotorových nebo dvoumotorových letadel, kde je nutné vyčistit holý kov nebo sklolaminát. Většina restaurovaných letadel má pevná křídla, ale lze i tuto metodu použít na vrtulníky.

Které metody čištění jsou nejužitečnější pro letecké projekty?

Tryskání sodou je nejužitečnější metodou čištění povrchových úprav z karoserie letounu a komponentů. při použití jiných metod tryskání hrozí poškození tenkých plechů nebo poškození uvnitř konstrukce letadla. Tryskání sodou je jednou z nejšetrnějších metod tryskání a je překvapivě univerzální pro renovaci většiny typů obnovy vozidel.

pískování letadel

Ocel, hliník a sklolaminát jsou běžně materiály v leteckém průmyslu, které lze bezpečně čistit tryskáním sodou. Soda se běžně používá k čištění trupů, křídel, kokpitů a podvozkových ploch.

Čištění vrtulí nebo lopatek rotoru se nedoporučuje. Čištění sodou je velmi šetrné a je nepravděpodobné, že by způsobilo problém, ale vzhledem k velmi malé šanci na poškození nebo oslabení bychom to raději neriskovali!

Kde provést čištění?

Čištění se obvykle provádí ve speciální kabině pro tryskání sodou. Velké projekty se nejlépe provádějí venku na odlehlých místech. Například se dá skvěle pracovat za hangáry na tichých letištích. Samozřejmě je nutné povolení majitele letiště.

Rady pro čištění letadel

Pokud hodláte letadlo po tryskánatírat mějte na paměti, že proces čištění zanechá na vyčištěném povrchu jemnou vrstvu usazených krystalků sody. Tuto vrstvu je třeba před lakováním smýt vodou, jinak barva k povrchu správně nepřilne.

Pokud hodláte vyčistit vnitřní části motoru nebo mechanických díly, doporučujeme je rovněž očistit sodou. Při mytí korozivních kovů je nezapomeňte okamžitě a důkladně vysušit.

letadla

×

Splátková kalkulačka ESSOX