Obnova budovy, pískování zdiva

 

Ať už jste zkušený stavitele či architekt, nebo se chystáte renovovat budovu pro sebe a rozhodli jste se koupit tryskací zařízení na obnovu budovy, můžeme vám s výběrem pomoci. Pokud jde o odstraňování nátěrů a nečistot z vašeho okolí, existuje mnoho důvodů, proč zvolit správné pískovací zařízení a abrazivo. Vždy vám pomůžeme vybrat tu nejefektivnější a cenově nejvýhodnější variantu.

Vnější stěny a vnější prostory

K oblastem obnovy budov patří odstraňování starých a odlupujících se nátěrů z vnitřního zdiva. Dále pak vnější zdivo nebo třeba i podlahové a stropní trámy. Externí restaurování budov zahrnuje všechny venkovní prvky.

Zdivo

Vnější cihlové zdi mohou být ve skutečnosti jednou z nejzávažnějších oblastí, na kterých lze pracovat. Před zahájením prací je třeba zvážit některé důležité proměnné:

  1. Jaký typ cihel máte – některé jsou měkčí a mohou se snadno poškodit
  2. Jaký je povrch na zdivu – a proč byl na zdivo aplikován
  3. Potřeba odstranění břečťanových úponků
  4. Jaký je celkový stav zdiva – pokud je zvětralé, je možnost, že vnikla voda do cihel a tím pádem jsou slabé
  5. Jaké jsou dlouhodobé plány – jestli budete chtít nechat cihlu odkrytou nebo ji budete chtít natírat

Před zahájením tryskání je vždy nejlepší si to vyzkoušet na nenápadném místě budovy, abyste si ujistili, že výsledek tryskání odpovídá vašemu očekávání.

 zdi1

Zdivo před a po tryskání

Kamenictví

Kamenné stavby často trpí znečištěním životního prostředí, mechem a mořením. Ty lze vhodně odstranit pomocí sody. Na pískování pískovce a vápence je lepší použít šetrnější přístup a pracovat pomalu a při nízkém tlaku.

zdi2

Vnitřní stěny

Existují dva hlavní důvody pro otryskání vnitřních stěn, nejčastějším je odstranění starých nátěrů a druhým důvodem je například čištění po požáru. Existují dva způsoby, jak odstranit barvu z vnitřních stěn: buď úplným odstraněním povrchu, nebo se spokojit s malými skvrnami staré barvy.

zdi3

Vnitřní stěny před a po tryskání

Poškození ohněm a kouřem

Škody způsobené požárem a kouřem mohou být značné. Pískování abrazivem je skvělý způsob, jak odstranit skvrny a neutralizovat zápach kouře.

zdi4

Vnitřní stěny poškozené ohněm před a po tryskání

Doporučené tryskací zařízení na pískování zdiva:

Tryskací set BlastRazor Z-25RC - včetně příslušenství

Tryskací set BlastRazor Z-50RC - včetně příslušenství

Tryskací set BlastRazor Z-100RCS - včetně příslušenství

 

Doporučené abrazivo na pískování zdiva:

Přírodní granát

Umělý hnědý korund

×

Splátková kalkulačka ESSOX