Jak odstranit barvu z trámů

 

Účelem odstranění nátěru z trámů je jejich renovace a navrácení přírodního materiálu. Vše, co potřebujete vědět o odstraňování barev a laků z dřevěných trámů, najdete zde.

Naše metoda čištění odstraňuje nátěry, které skrývají přírodní tvrdé dřevo. Odstraněním bílého či černého nátěru z trámů vytvoříme světlejší, prostornější a svěžejší místnost.

 

Jak odstranit barvu z trámu?

Prvním krokem při odstraňování černé barvy z trámů je potřeba znát přibližné rozměry trámů s kterými budete pracovat.

K odstranění barvy můžeme použít drcené sklo (skleněnou balotinu) nebo hydrogenuhličitan sodný. Tyto metody odhalí skutečnou krásu dřeva, která je skryta pod nátěrem. Doporučujeme spíše metodu drceného skla, která poskytuje lepší konečnou povrchovou úpravu. Drcené sklo odstraňuje vrstvu barvy rychleji, a proto dosahuje lepších výsledků. U obou metod je třeba podle potřeby zvyšovat nebo snižovat tlak vzduchu, aby nedošlo k sebemenšímu poškození.

pískování trámů2

Jaký je nejlepší čas pro odstranění barvy?

Nejvhodnější doba pro renovaci či odstranění barvy je, když je místnost prázdná a neobydlená.

Trámy je vhodné očistit, nejlépe těsně před renovačními pracemi. Tyto práce jsou spojeny s velkým hlukem a vzniká při nich velké množství prachu. Prach je jemný a lehký a po jednom nebo více dnech se usadí.

Restaurování je možné provádět obývané místnosti. místnosti by měl být odstraněn veškerý odnímatelný nábytek. Pokud jsou položeny koberceměly by být zakrytyZakryjte také všechny předměty nebo nábytek, které nelze odstranit. Vchody a východy by samozřejmě měly být zakryty páskou.

pískování trámů3

Jaké typy trámu lze vyčistit?

Nejlepší výsledky pocházejí z čištění tvrdšího dřeva jako je dub a jilm.

Měkké dřevěné trámy, jako je borovice, lze čistit při nízkém tlaku. S měkkým dřevem je větší pravděpodobnost, že by povrch mohl trvale změnit barvu dřeva.

Vhodné mobilní pískovací zařízení:

Tryskací set BlastRazor Z-200RCS včetně příslušenství

Vhodná abraziva:

Skleněná balotina

Hydrogenuhličitan sodný

×

Splátková kalkulačka ESSOX