Vybíráme autozvedák

 nizkozdvizny-zvedak-2700-kg

Výběr autozvedáku čeká téměř každého, kdo se věnuje opravám nebo jiným pracím na vozech. Ve větších dílnách se jedná o nepostradatelného pomocníka, který v dílně zastane zásadní práci. Pro tento případ se vám pokusíme sepsat obecný postup při výběru zvedáku.

Tak jak je to u mnohého, tak i trh s autotechnikou se od 90 let posunuje mílovými kroky kupředu. Za dob minulého režimu, se tu vídalo pár zvedáků od jednoho nebo dvou českých výrobců. Dnes je trh doslova zaplavený vším možným.

Zvedacích zařízení je tolik, že i člověk, který se v tomto oboru pohybuje, nemá téměř šanci rozeznat dobrou nabídku od té špatné. Je mnoho různých novinek, nových zvedacích konstrukcí a nápadů, různých akcí nebo se dokonce rozdávají zvedáky zdarma za odběry.

Toto bývají často první signály, že se nejedná o tu nejlepší nabídku. Zvedáky v podobných akcích bývají uměle nadhodnocené a často se jedná o nákupově to nejlevnější zboží z Číny.

Každé zvedací zařízení  - jednosloupové zvedáky, dvousloupové, čtyřsloupové, nůžkové zvedáky mají svoji průměrnou cenovou hladinu, kterou po chvíli hledání na internetu naleznete. Cena se dá brát jako hrubý odhad kvality výrobku.

 

Jakou vybrat konstrukci zvedáku?

Konstrukcí je tolik, že je téměř nemožné všechny projít a popsat jejich klady a zápory. V zásadě svůj výběr zaměřte na to, co nejvíce využijete, jaký máte rozpočet a co vám dovolí vaše prostoryDvousloupové zvedáky se dají obecně označit asi za nejuniverzálnější možnost, ale nemusí vyhovovat každému. Ten, kdo se živí lakováním, lepením folií nebo dělá klempířské práce, bude hledat nůžkový zvedák. Na měření geometrie kol se často dodávají zvedáky s pozdvihem, ať už nůžkové nebo čtyřsloupové. Jednosloupové zvedáky vídáme v dílnách, kde jsou menší prostory.

 

Závěrem tedy: vybírejte zvedák nejdříve podle rozpočtu, dále vybírejte vhodnou konstrukci zvedáku, přemýšlejte nad využitelností zvedáku do budoucna a na konec hledejte toho nejvhodnějšího dodavatele. Více informací naleznete zde.

 

dvousloupovy-zvedak-3500-kg-eco_1stažený soubor (5)

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX