Pískování ocelových konstrukcí

OCEL13

Pokud existuje jedno hlavní „gró“ mobilních pískovaček, pak je to pískování rzi a starých nátěrů na velkých plochách ocelových konstrukcí. Představte si odstranění rzi například z velké ocelové plochy bez této technologie. Existuje mnoho různých pracovních postupů, ale v zásadě platí, že tam, kam se dostane obsluha s hadicí pískovačky, tam ztrácí jiné postupy efektivnost.   

Většina našich obchodních partnerů požaduje zařízení pro velké konstrukce a jiné celky, pro které vždy doporučujeme stroje z řady PREMIUM; druhý typ zákazníků se zaměřuje na pískování drobnějších částí a dílů, které jsou ale stále nadrozměrné a nevejdou se do pískovacích boxů. 

Pro pískování menších ploch a drobnějších věcí můžeme doporučit například pískovací zařízení Procarosa PROFI 20-IIJedná se o pískovačku, která je vhodná jako doplňkem třeba k pískovacímu boxu. Její pískovací výkon je omezený, ale plně dostatečný na běžné použití (například pro nákladní kola, podvozkové díly, nedemontované části vozů, menší stavební prvky a další).

Při pískování velkých ploch nebo ocelových konstrukcí je technologie pískování náročnější na příslušenství a ochranné pomůcky. Je třeba také poznamenat, že větší výkon pískovaček z řady PREMIUM je draze vykoupen mnohem větší spotřebou vzduchu. 

Celý proces výběru pískovací technologie se odvíjí od zamýšlené práce, kterou bude zákazník dělat. V tomto případě je třeba zvážit příplatek za dálkové ovládání na pískovačku, délku samotné hadice, velikost zásobníku (zde je nutné zvážit, v jakém terénu budete pracovat), velikost trysky a v neposlední řadě ochranný set s vlastním přívodem vzduchu nebo bez něj.  Důležité je také abrazivo, které se při dané zakázce bude používat. Vhodný výběr abraziva vždy představuje 50 % úspěchu. 

Neváhejte nás kontaktovat a prodiskutovat s našimi techniky vaše představy o pískování a zakázkách. Vzhledem tomu, že příslušenství pro pískování může tvořit téměř 40 % pořizovací ceny, je někdy lepší nechat si poradit s výběrem a koupit pískovačku na míru než utrácet peníze za zbytečné vybavení.

×

Splátková kalkulačka ESSOX