Šroubový kompresor COMPRAG AV-3008

 
SLEVA za REGISTRACI a PLATBU Nákup NA SPLÁTKY Efekt lupa
  • 1 z 4
 

Šroubový kompresor COMPRAG AV-3008

  • Maximální průtok 4,7 m3/min
  • Elektromotor 30kW
  • Maximální pracovní tlak 8 bar
  • Frekvenční měnič

 

 Sleva za REGISTRACI a PLATBU - více zde

Dostupnost Na dotaz
Cena 223 684,96 Kč včetně DPH
184 863,60 Kč    
Kód produktu KP-422
Kategorie Šroubové kompresory COMPRAG
 

Profesionální šroubový kompresor Comprag AV s regulací otáček je nejefektivnějším řešením v oblasti dodávkách stlačeného vzduchu.

Kompresor řady AV je vybaven frekvenčním měničem pro nepřetržitou regulaci výkonu kompresoru podle aktuálních požadavků na stlačený vzduch. Kompresor dodává požadované množství stlačeného vzduchu při konstantním pracovním tlaku a spotřebovává pouze tolik elektrické energie, kolik je potřeba stlačeného vzduchu. Tento režim provozu zajišťuje maximální úspory energie.

Konvenční šroubové kompresory nejsou schopny přepínat mezi provozními cykly přesně podle aktuální potřeby stlačeného vzduchu. Běžné šroubové kompresory spotřebovávají konstantní množství elektrické energie neustálým přepínáním mezi cykly zatížení a cykly bez zatížení.

Kompresory řízené frekvenčním měničem šetří spotřebu elektřiny o 25%.

Ovládání v-Log

Profesionální ovládání v-log řídí automatický režim kompresoru. Kromě toho  poskytuje operátorovi všechny důležité informace o průběhu procesu, jako je teplota, provozní tlak, doba trvání procesu atd. Umožňuje také kombinovat několik kompresorů v jednom systému a ovládat je externě.

Spolehlivý elektromotor

Kompresory řady AV jsou vybaveny kvalitními motory s vysokým koeficientem účinnosti. Motory nejsou přetěžovány a mají energetickou rezervu a tepelnou ochranu motoru. Jsou vybaveny ložisky předních výrobců.

Šroubový element

Šroubový blok vyroben nejmodernějšími technologiemi. Když se šroubovice otáčí proti sobě, směs vzduchu a oleje pod vlivem nadměrného tlaku vyplňuje mezery mezi sebou. Je tak zajištěna dlouhá životnost, jelikož se mezi sebou
nedotýkají.

Efektivní separace vzduch/olej

Většina oleje je oddělena odstředivou nebo gravitační silou v separátoru. Zbývající olej se shromažďuje ve vysoce kvalitním odlučovači vzduch - olej. Množství zbytkového oleje na výstupu není vyšší než 3 mg / m3.

Provoz kompresoru s řízením frekvence:

Spotřeba stlačeného vzduchu vede ke změně současného tlaku systému v potrubí stlačeného vzduchu. Senzor tlaku instalovaný v kompresoru detekuje změnu tlaku v systému a pošle odpovídající signál do ovládání kompresoru. Prostřednictvím měniče kmitočtu nastavuje regulátor rychlost elektromotoru, která odpovídá požadovanému výkonu kompresoru. Tímto způsobem je tlak v systému stlačeného vzduchu udržován na konstantní hodnotě.

Kromě toho měnič kmitočtu umožňuje při spouštění kompresoru velmi nízké startovací proudy. To má pozitivní vliv na životnost elektromotoru a elektrického systému.

Hlavní výhody:

  • reguluje množství spotřebované vstupní energie tím, že mění neustále rychlost motoru v závislosti na požadovaném množství vyrobeného vzduchu.
  • dodává konstantní tlak s přesností ±0,1 bar
  • maximální tlak je nižší - výrazná úspora elektrické energie
  • není potřebná tlaková nádoba se zásobou vzduchu, popř. může být výrazně menší

 

 

Max. pracovní tlak [bar] 8
Elektromotor [kW] 30
Objem nádoby [l] -
Výkonnost [m3/min] 4,7
Napětí [fáze-V-Hz] 3/400/50
Hlučnost [dB] 72
Výška [mm] 1500
Šířka [mm] 1000
Hloubka [mm] 1400
Hmotnost [Kg] 725
Závitové připojení ["] 1 1/4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.