Vodní tryskací kabina Aquablast 1515 - VIXEN

 
  • 1 z 6
 

Vodní tryskací kabina Aquablast 1515 - VIXEN

  • Profesionální kabina pro vodní tryskání
  • Kapacita tryskacích médií 40kg
  • Rozměry kabiny 1515 x 1480 x 2041mm
  • Kapacita vodní jímky 150l

 

 Sleva za REGISTRACI a PLATBU - víczde

Dostupnost Na dotaz
Cena 598 478,10 Kč včetně DPH
494 610 Kč    
Kód produktu TZ-129
Kategorie Pískovací boxy PREMIUM - Vodní
 

Aquablast 1515 je největší tryskací kabina z nabídky standardních modelů Vixen a je určena pro mokré tryskání. Kabina se využívá pro odmašťování, matování a tryskání velkých dílů o rozměru 1000 x 1000mm. Tyto kabiny Vám poskytnou dokonalou alternativu k suchému tryskání, což je bezprašný proces s měkčí povrchovou úpravou, který v kosmetických aplikacích udržuje komponenty déle čistší. 

Jedná se o inovovaný způsob tryskání, kdy je tryskací médium unášeno vodou, nikoliv stlačeným vzduchem. Pro distribuci suspenze voda/ médium je využito bezúdržbové polyuretanové čerpadlo, které vytváří dostatečný a kontinuální tlak, který lze nastavovat.

Ostrohranná tryskací média, která po dopadu směřují pod úhlem 90°, zanechávají velmi hrubý povrch, který je náchylný na omak. Tryskání těmito abrazivy je velmi agresivní.

Kulatá abraziva neboli granuláty směřují po dopadu stejně jako ostrohranná media, tedy pod úhlem 90°. Struktura povrchu je narušena a materiál je pozvolna roztahován (peening). Materiál je nenávratně poškozen.

Třetí obrázek ukazuje jemnější, ale stejně účinnou metodu tryskání s vodou. Úhel média je díky vodě změněn a abrazivo se pohybuje (klouže) po povrchu, což vytváří lapovací efekt. Povrch je rovnoměrný saténový / leštěný.

Tryskání může probíhat neustále, jelikož se suspenze po použití shromažďuje u čerpadla umístěného ve spodní části kabiny (jímky). Jemné rozdrcené médium a další nečistoty jsou přiváděny přes přepad do sedimentačního filtru umístěného v zadní části tryskacího stroje. Pro efektivnější tryskání je do pistole přiveden stlačený vzduch, který urychlí proud média.

Tlakové/ injektorové tryskání vs. vodní tryskání VIXEN.

Vodní tryskání zanechává povrch saténový (není nutná další povrchová úprava jako je omílání apod.)

Kabiny jsou standardně dodávány s malým okruhem, tedy znečištěná voda je odpouštěna do kanalizace a dopouštěna je nová čistá voda z vodovodního řádu. Za příplatek je možné zakoupit uzavřený okruh, kdy je voda čištěna a opětovně využívána.

Proč vodní tryskací kabiny? a jaké jsou její hlavní výhody??.

  • Jedná o jedno nejšetrnějších metod odstranění nežádoucích vrstev
  • Nízké provozní náklady (odpadají požadavky na vysoký průtok stlačeného vzduchu)
  • Voda vyplavuje nečistoty a tryskání je tak účinnější
  • Povrch je okamžité ochráněn - pasivován (v případě použití inhibitoru)

 

Mokré kabiny Aquablast® jsou vyrobeny z nerezové oceli a jsou k dispozici ve třech různých velikostech, modely: 915, 1215 a 1515. Vixen Vám však navíc nabízí možnost vlastnit zcela vlastní model, který je navržen tak, aby vyhovoval potřebám Vaší společnosti.

 

Hmotnost [Kg] 795
Šířka [mm] 1500
Hloubka [mm] 1350
Výška [mm] 1023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.