]

Tryskací zařízení Dustless Blasting DB225

 
 • 1 z 2
 

Tlakové tryskací zařízení pro tryskání směsí vody a abrazivního materiálu.

 • Objem nádoby: 60 l
 • Maximální tlak: 10 bar
 • Doba tryskání při plném naplnění: 30 min
Dostupnost Na dotaz
Cena 244 420 Kč včetně DPH
202 000 Kč    
Kód produktu TZ-103
Kategorie PÍSKOVÁNÍ
 
Tlakové tryskací zařízení Dustless Blasting DB225 pro tryskání směsí vody a abrazivního materiálu. Využívá se převážně pro čištění na místech kde je nutné minimalizovat prašnost jako jsou centra měst, nádraží atd. Jednotka je velmi variabilní, lze ji nastavit jak pro odstraňování silných vrtev rzi a barev tak pro šetrné tryskání historických objektů jako jsou sochy, balustrády, portály atd. Jako tryskací médium lze použít jakýkoliv materiál, který neplave na hladině a to vlhký nebo mokrý.
Ovládání pískovačky je zajištěno pomocí pneumatického ventilu, který se jednoduše ovládá na dálku a to kleštěmi u obsluhy. Spínací kleště jsou pro lepší kontrolu umístěny na hadici u trysky. Tento způsob ovládání šetří provozní náklady až o 30% a tryskání je bezpečnější. Regulátorem tlaku, který je součástí každé jednotky Dustless se reguluje množství dodávaného stlačeného vzduchu, kdy se hodnota nastaveného tlaku zobrazuje na manometru.
Princip pískovačky Dustless Blasting:
Do jednotky se doplní požadované množství vody, abraziva a případně také inhibitoru koroze, který doporučujeme. Po uzavření nádoby se stlačí hlavní ruční páka a pomocí regulačního šroubu se nastaví množství přisávané směsi do vzduchu. Spínacími kleštěmi u trysky se spustí proces tryskání, který lze v průběhu prací kdykoliv přerušit. Vibrační pneumatický motor na vnější stěně nádoby, zajištuje plynulý a bezproblémový chod jednotky

Mezi hlavní výhody Dustless tryskání patří:
 • Možnost doplňovat mokrý písek (odpadají tak náklady na dražší sušený písek)
 • Není nutná dochlazovací, kondenzační a jiná jednotka pro odstraňování vlhkosti. Připojení je možné přímo z kompresoru.
 • Zařízení je velmi šetrné k povrchům kdy nedochází k zahřátí tryskaných ploch (jak bývá u klasických tlakových zařízení).  Voda, která obaluje zrno písku funguje jako chladivo. Řeší tak problém převážně u tryskání historických vozů kdy větší čištěné plochy podléhají nenávratné deformaci.
 
Inhibitor koroze:
Při tryskání vlhčeným pískem doporučujeme využívat inhibitor koroze, který naleznete v naší nabídce. Inhibitor zabraňuje vzniku koroze po otryskání a oxidaci u prvků z lehkých slitin.
 
Použité tryskací materiály:
 • Struska
 • Korund
 • Granát
 • Karbid křemíku
  
Při dodávce obdržíte certifikát a rovněž lze dohodnout zaškolení, zprovoznění jednotky atd.

 

Součástí zařízení je:
tlaková nádoba 60l.
pneumatický ventil
hadice dálkového ovládání 15m.
hadice tryskací 15m.
ovládací kleště
nálevka
manometr 2x
Hmotnost [kg] bez kapaliny 120
Pracovní tlak [bar] 2-10
Velikost zrna [mm] 0,15-0,40
Délka tryskání na jedno naplnění [mm] 30
Průměr TC trysky [mm] 8
Šířka [mm] 660
Hloubka [mm] 863
Výška [mm] 1379

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: