Pískování plastů

 

Chcete plastovým výrobkům vrátit jejich původní vzhled? Nebo chcete vyčistit plastové výrobky v průmyslové výrobě? Vše je možné, jen s malými rozdíly oproti pískování jiných běžných materiálů.

plast_1

Proč se plasty pískují? Plastové povrchy se stejně jako jiné povrchy nevyhnou destrukci. Mimo jiné na ně působí povětrnostní vlivy a sluneční záření. Všichni například známe zašlé, bílé zahradí židle. Pískovaní plastů však není pouze o pískování zahradního nábytku. Své využití může najít i třeba v průmyslu při sériové výrobě na odstraňování nedostatků z výroby, nebo jako příprava povrchu pro další povrchovou úpravu. 

 

Postup při pískování plastů je velice podobný jako u pískování dřeva. Důležité je to, co od pískování očekáváte. Pokud pouze renovujete nebo odstraňujete starý nátěr, není potřebné hrubé abrazivo. U plastů se často setkáme s běžným PVC, které je relativně měkké -> zde je potom podobnost s dřevěným povrchem. Klíčem k úspěchu je postupovat postupně. Na začátku používejte jemnější abrazivo a menší tlak. Poté v případě potřeby můžete zvyšovat. 

Jaké abrazivo použít? Při pískování plastových povrchů, a především na jejich drobné dočišťování se často používá abrazivo – skleněná balotina, nebo soda bicarbona. Tato abraziva vytvářejí na povrchu jemnou strukturu a zajišťují spíše čisticí funkci. U tvrdších materiálů nebo větších povrchů, kde si zákazník přeje matný povrch (vytváří drsnější strukturu), lze použít například přírodní korund různé hrubosti.

U strojů je volba jednoduchá. Vybírejte podle četnosti použití: zvolte řadu PREMIUM nebo PROFI a poté podle velikosti předmětů vybírejte pískovací box nebo mobilní pískovací zařízení.

Náš TIP: pískovací box Procarosa PROFI420 nebo mobilní pískovací zařízení Procarosa PROFI20-II.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX